Afirmace pro 1. týden 2013

03.01.2013 16:44

 

 

 

Na rok 2013 jsou pro Vás připraveny týdenní afirmace

podle  třech listů Ánanda Tarotu (autorka: Ananda Kurt Pilz) 

a příběhů ze života a učení Satgurua - Bhagavana Šri Ramany Mahárišiho.


 

 

 

 

31.12. 2012 - 6.1. 2013  - 1. týden 2013

 

 

Karty malé i velké arkány (podle pořadí) -   dvojka holí , Milenci, královna holí

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

Základní atributy listů (konkrétně) v této sestavě k výkladu textu:

 

Dvojka holí - dvojí úhel pohledu, postoj, situace (i záležitost nerozhodnutá, neujasněná) apod.  (zde například: dvojí vtělení a jeho otázka)

 

Milenci - láska a touze přitakávající rozhodnutí učiněné z lásky (zde například: Bhagavanova péče o Lakšmí, touha Lakšmí po Bhagavánovi a jeho daršanu)

 

Královna holí - aktivní a silná, tvůrčí žena velkých ideálů (zde například: vracející se duše Kíraipatti do formy Lakšmí, ale i šakti, která vše činí směrem k trvalému pokroku a dobru všech  - také šakti samotného Bhagavána poučujíc příběhem Lakšmí i ostatní), která miluje a je milována a to je její hlavní motivací k činům

 

 

 

 

 

Výňatek z knihy "Žít podle Bhagavána" od Davida Godmana v překladu Rudolfa Skarnitzla (Anamalai svámí vzpomíná na Bhagavana Šri Ramanu Mahárišiho, jeho učení a  ášram tak, jak zde probíhal každodenní život a odpovídá na dotazy hledajících zcela striktně v duchu Bhagavánova učení), str. 84 a 85:

 

 

 

„Kdykoli šla Lakšmí pro daršan, počínala si velmi rychle a nebrala ohled na nikoho, kdo jí stál v cestě. Bylo na stoupenci, zda uhne nebo se vystaví nebezpečí, že bude pošlapán. Došla k pohovce Bhagavána, stála před ním a často položila svou hlavu na jeho nohy. Když ještě poněkud přistoupila, pak ji jemně laskal na hlavě a krku. Lakšmí byla často tak blízko, že její sliny potřísnily tělo Bhagavána. Když se v ášramu vařila určitá speciální jídla, Bhagaván ji sám krmil v hale. Viděl jsem, jak jí podává iddlies, pajasam a vadai, vše na banánových listech, jako by byla lidskou bytostí. Někdy brával jídlo přímo do chléva a podával jí ho tam.

 Jednou bylo na pozemku ášramu velmi málo trávy a Bhagaván si všiml, že Lakšmí nedostává dostatek jídla. Ten den, když vešel do jídelny, odmítl jídlo, které mu bylo předloženo a jídlonošům nakázal, aby ho donesli Lakšmí. Když se tato zvláštní novinka roznesla po ášramu, pracovníci kravína si uvědomili, že to byl nepřímý protest proti tomu, jak se s Lakšmí zachází. Nějaké krmivo se nakoupilo na trhu, čímž se umožnilo, že jak Bhagaván, tak Lakšmí, se opět normálně stravovali.

Mnohokrát již bylo zmíněno, že Lakšmí často porodila tele na Bhagavánovy narozeniny. Jednou jsem viděl takové čistě bílé tele, jak sedí před Bhagavánem v hale. Pro jeho barvu a postoj vypadalo právě jako Nandí (jízdní zvíře Šivy). Tehdy Bhagaván seděl na tygří kůži a laň Valli seděla blízko něho, kumutti (kamínka na dřevěném uhlí) byla umístěna před pohovkou a vedle byl stojánek na vonné tyčinky ve tvaru stříbrné kobry. Celé to nápadně připomínalo scénu z Mount Kailasu (hora v Himalájích, o které se říká, že je obydlím Šivy)."

 

 

„Mnoho stoupenců věřilo, že Lakšmí byla dalším vtělením Kíraipatti, ženy, která dávala Bhagavánovi jídlo v dobách, kdy žil ještě na hoře. Bhagaván to nikdy nepotvrdil, ani to nepopřel.“

 

 

 

 


 

Astro-Aura, cesty sebepoznání © 1998-2019

Vytvořeno službou Webnode