Afirmace pro 11. týden 2012

12.03.2012 20:59

 

Na rok 2012 jsou pro Vás připraveny týdenní afirmace podle Egyptského Tarotu (autorství: Clive Barret) a  Bhagavadgíty (překlad: Šri Šrímad A.Č. Bhaktivédanta Swami Prabhupáda: "BHAGAVADGÍTA taková, jaká je"). 

 

12.3. - 18.3.  - 11. týden 2012

 

Karta malé arkány  - Eso mincí 

 

 

 

Tento list Tarotu v obecném smyslu označuje bezprostřední příchod výrazné a veskrze pozitivní příležitosti, která může relativně snadno obohatit náš život na všech úrovních  - a všechny výsledky těchto příležitostí (pokud je využijeme) jsou reálné a takřka hmatatelné i tam, kde se jedná o duševní a duchovní, nejen hmotné záležitosti.

Vždy se však jedná o ty nejvyšší hodnoty, které představují skutečné formy jistoty a smyslu všeho prožívaného.Tato příležitost však nemusí být hned každému zjevná a karta dokáže dát své dobro jen tomu, kdo si jej zasluhuje a kdo cestu k němu sám hledá.

Karta eso mincí  reprezentuje štěstí a splnění přání ve všech podobách. V tom se ale také skrývá slabina tohoto listu - a jí může být ustrnutí v oblasti hmoty. Pokud sestava (vcelku výjimečně) toto nebezpečí naznačí, je třeba obecně přízemnosti a smyslnosti vzdorovat a umět takové štěstí buďto odmítnout či předat druhým - anebo jej použít pouze k pokroku spirituálnímu.

 

Eso mincí (disků) v Egyptském Tarotu je symbolizováno  víceméně klasickou podobou mince - se dvěma postavami, Isidou a Osiridem - mezi nimiž je Anch a pod ním hieroglyf značící zemi. Štěstí i ve hmotném světě je tím zde označeno jako existující, blahodárné a funkční, pokud je podporováno Jednotou -  Šivou a jeho Šakti (Pánem a Jeho Silou)  - a k nimž by navíc mělo být i vždy zpětně mířeno.

Při dosažení cíle lidské inkarnace, kdy jednou provždy zmizí pocit osobního konatelství, je pak dosaženo přímé Pochopení, že existuje jen tato Jednota a Vědomý stav Štěstí, Klidu a Trvalého Míru (Sat-Čit-Ánanda) a že tomu nikdy nebylo jinak.

 

 

Bhagavadgíta, kapitola pátá - Karmajóga - jednání s myslí upřenou na Kršnu - sloka 7:

 

"ČLOVĚK JEDNAJÍCÍ S ČISTOU ODDANOSTÍ,

KTERÝ OVLÁDÁ MYSL A SMYSLY,

JE MILÝ VŠEM A VŠICHNI JSOU MILÍ JEMU.

PŘESTOŽE JE VŽDY ČINNÝ,

NENÍ NIKDY ZAPLETEN DO NÁSLEDKŮ SVÝCH ČINŮ."

 

 

 

 

Astro-Aura, cesty sebepoznání © 1998-2019

Vytvořeno službou Webnode