Afirmace pro 12. týden 2012

21.03.2012 13:56

 


Na rok 2012 jsou pro Vás připraveny týdenní afirmace podle Egyptského Tarotu (autorství: Clive Barret) a  Bhagavadgíty (překlad: Šri Šrímad A.Č. Bhaktivédanta Swami Prabhupáda: "BHAGAVADGÍTA taková, jaká je"). 

 

19.3. - 25.3.  - 12. týden 2012

 

Karta malé arkány - Čtyřka holí

 

 

 

 

Tento list Tarotu v obecném smyslu přináší harmonický čas radosti a uspokojení z dosaženého, čas příjemné zábavy a zaslouženého aktivního odpočinku po dobře provedené práci. Nese také větší otevření se ostatním, protože jsme zvládli své vlastní aktuální úkoly - a můžeme zvolnit ve svém soustředění se na čistě osobní povinnosti.

Karta čtyřka holí harmonizuje všechny aspekty našich životů i osobností do velmi přirozeného celku - je zvěstovatelem zbavení se napětí i starostí a vyrovnání všech opačně působících sil a protikladů. Je to list velmi pozitivní, a tak snad jen ve velmi dramatických sestavách by mohl přinést varování před přeháněním oslav dosaženého a také porušení harmonie na nejrůznějších úrovních (také mezi ženskou a mužskou složkou všeho; vládne zde Mars společně s Venuší).

 

Čtyřka holí v Egyptském Tarotu je symbolizována dvojicí sedící na bohatě zdobené truhlici (dosažení hodnotného materiálního cíle), v sedátku se čtyřmi sloupky zakončenými květy (pokrok duchovní - polootevřené květy - jako lotosy jemného těla) -  uzavřené baldachýnem (bezpečí, ochrana před vnějšími vlivy, ale i potenciální možnost omezení vůči vyšším idejím).

Žena se kochá pohledem na  vystavěný společný dům. Muž se dívá  na ženu a těší se proto i z její radosti, vše konal spíše pro ni (také aby dostál svým mužským povinnostem) než pro sebe a jeho odměna je proto dvojnásobná - tak jako i Bůh je vždy nápomocen svému Stvoření, projevu své Síly, a mohl by se těšit i  z jeho radosti, která je umožněna jen prostřednictvím Něj. 

Muž uvolněně sedí na podložce s posvátnými symboly - v základě a příčinou jeho hodnotných činů je dodržování ustanovené dharmy - tak, jako i Bůh se ve své Tvorbě projevuje prostřednictvím svých Zákonů a Milosti - především proto může být muž šťastný, ale i klidný a jistý současně, plný oprávněné spokojenosti a rostoucí Víry.

 

 

Bhagavadgíta, kapitola třetí - Karmajóga - sloka 15:

 

"VĚZ, ŽE PŘEDEPSANÉ POVINNOSTI JSOU PODÁNY VE VÉDÁCH,

KTERÉ POCHÁZEJÍ PŘÍMO OD NEJVYŠŠÍ OSOBNOSTI BOŽSTVÍ.

PROTO VŠUDYPŘÍTOMNÉ ABSOLUTNO

TRVALE SPOČÍVÁ V OBĚTNÍCH ČINECH".

 

 

 

Astro-Aura, cesty sebepoznání © 1998-2019

Vytvořeno službou Webnode