Afirmace pro 16. týden 2012

16.04.2012 10:34

 

Na rok 2012 jsou pro Vás připraveny týdenní afirmace podle Egyptského Tarotu (autorství: Clive Barret) a  Bhagavadgíty (překlad: Šri Šrímad A.Č. Bhaktivédanta Swami Prabhupáda: "BHAGAVADGÍTA taková, jaká je"). 

 

16.4. - 22.4.  - 16. týden 2012

 

Karta velké arkány č. 21 - Svět

 

 

 

Tento list Tarotu v obecném smyslu značí dokonalost a přináší možnost co nejpozitivněji a nejcelistvěji dokončit vše započaté, dosáhnout velkého úspěchu a štěstí tak, jak si je každý pro sebe jen dokáže představit. Je to v podstatě nejpozitivnější list celého tarotu - a svou pozitivní energií také podstatně ovlivňuje všechny karty s ní sousedící - a všechny jejich kladné významy dokáže přivést skutečně až k samotnému vrcholu ve smyslu vnějším, ale i vnitřním.

List může také poukazovat na daleké cesty, vzdálené krajiny. Nese hluboký a naprosto nezkalený význam všeho, co nás při jeho působení právě na všech úrovních provází. Ukazuje na Požehnání, které nám udílí sám Bůh, a které se přirozeně projevuje i ve všech ostatních věcech kolem nás, díky čemuž se cítíme být nejen na správném místě, ale i ve svém skutečném středu. Ve spirituálním smyslu může v některých sestavách značit splynutí s naším "JÁ" (SAT-ČIT-ÁNANDA, dosažení duchovní Jednoty).

Snad jen v těch nejhorších sestavách by mohl list poukazovat na přehánění - a tím i nejrůznější nedostatky v kladech, jež za normálních okolností zcela přirozeně signuje.

 

Svět v Egyptském Tarotu je prodchnuto bohatou symbolikou svého obrazu, postupně se s ní zde seznámíme. Základ tvoří symboly signující dosažení úplného vrcholu Božího Stvoření - a tím i následný konec času, prostoru a návrat do čistého spirituálního stavu.

 

 

 

Bhagavadgíta, kapitola patnáctá - Jóga Nejvyšší Osobnosti - sloka 5:

 

"TEN, KDO JE PROST FALEŠNÉ PÝCHY,

KLAMU A NEVHODNÉ SPOLEČNOSTI,

KDO POZNAL VĚČNÉ,

KDO PŘEMOHL HMOTNÝ CHTÍČ,

OPROSTIL SE OD PROTIKLADŮ ŠTĚSTÍ A NEŠTĚSTÍ

A VÍ, JAK SE ODEVZDAT NEJVYŠŠÍ OSOBĚ,

DOSÁHNE ONOHO VĚČNÉHO KRÁLOVSTVÍ".

 

 

 

 

Astro-Aura, cesty sebepoznání © 1998-2019

Vytvořeno službou Webnode