Afirmace pro 17. týden 2012

23.04.2012 17:10

 

Na rok 2012 jsou pro Vás připraveny týdenní afirmace podle Egyptského Tarotu (autorství: Clive Barret) a  Bhagavadgíty (překlad: Šri Šrímad A.Č. Bhaktivédanta Swami Prabhupáda: "BHAGAVADGÍTA taková, jaká je"). 

 

23.4. - 29.4.  - 17. týden 2012

 

Karta velké arkány č. 20 - Soud

 

 

 

Tento list Tarotu v obecném smyslu nakonec přináší změnu, úlevu a osvobození ode všech předchozích svazujících a deprimujících záležitostí, pozitivní "únik" z problémů, překonání všeho temného, byť by to bylo sebeskrytější - vně a především uvnitř nás -  a  možnost nových začátků prodchnutých světlem poznání, čirou moudrostí a tím nejhlubším porozuměním.

Tomu všemu však nejprve předchází zcela nezakrytá a vyhrocená krize těch nejpalčivějších (a většinou stále dokola se vracejících) potíží, jimž je nyní třeba čelit s naprostou otevřeností, byť by to mělo znamenat konec všech nadějí (tak se často opoziční síly snaží manipulativně prezentovat svůj vliv, aby si zajistily vítězství) - což je ve všech upřímných snahách jen zdánlivým jevem, který se nikdy neuskuteční - a naopak je nakonec dosaženo překvapivého štěstí všech poctivých a odvážných, odhodlaných a ryzích účastníků.

Ve všech obecných tématech nese tedy po vyostřené -  často "osudové" či "karmické" -  krizi a vyčištění všeho nesprávného možnost začít znovu -  jinak a lépe a s nepřekonatelnou radostí. Na samotné úrovni vědomí pak nese plný zážitek mystické smrti a následnou Svobodu Ducha a nový život v Jednotě s Bohem.

Jen v  některých nepříznivých sestavách může tato tarotová karta poukazovat zejména na neochotu vynést na světlo všechna svá omezení a chyby a čelit i všem vnějším překážkám jednoznačně a statečně. Může poukazovat i na vliv přímé (zde negativní) karmy, s níž není snadné se jen tak rychle vypořádat.

 

Soud v Egyptském Tarotu je symbolizováno  především postavou Osirida, který vyzývá své spirituální následovníky, aby ihned a bez zaváhání vědomě kráčeli v jeho šlépějích - a realizovali transcendenci - stav božství - vývojový cíl inkarnace všech lidských bytostí. Přebohatou symboliku si zde postupně představíme - i ona poukazuje především na to, že jde o list spirituálního probuzení - anebo alespoň mystické zkušenosti či prorocké vize.

 

 

 

Bhagavadgíta, kapitola třetí - Karmajóga - sloka 9:

 

"KAŽDÝ MUSÍ KONAT ČINY JAKO OBĚŤ VIŠNUOVI,

JINAK HO POUTAJÍ K HMOTNÉMU SVĚTU.

PROTO, Ó SYNU KUNTÍ,

VYKONÁVEJ SVÉ POVINNOSTI K JEHO POTĚŠENÍ

 A TÍM SE VYSVOBODÍŠ".

 

 

 

 

Astro-Aura, cesty sebepoznání © 1998-2019

Vytvořeno službou Webnode