Afirmace pro 21. týden 2012

23.05.2012 08:27

 

Na rok 2012 jsou pro Vás připraveny týdenní afirmace podle Egyptského Tarotu (autorství: Clive Barret) a  Bhagavadgíty (překlad: Šri Šrímad A.Č. Bhaktivédanta Swami Prabhupáda: "BHAGAVADGÍTA taková, jaká je"). 

 

21.5. - 27.5.  - 21. týden 2012

 

Karta malé arkány  - Princezna disků (páže mincí )

 

 

 

Tento list Tarotu v obecném smyslu označuje podnět, který křižuje naši cestu - často nějakou formu nabídky, návrhu, dopisu, zprávy - které jsou velmi dobře uskutečnitelné a nabízejí reálné a ryze praktické řešení naší situace. Tak přichází další hodnotný rozvoj, pokrok a přiblížení se k cenným cílům. Život je jí podnícen uskutečnitelnou kreativitou a současně přirozenou vyvážeností, dosaženými harmonickým propojením mysli a hmoty - a může  být prožíván plnohodnotně.

Je také signifikátorem velmi mladých osob včetně dětí - anebo (a někdy samozřejmě oboje) žen, které jsou vystihovány jejími vlivy - a nechybí jim kromě schopnosti zodpovědnosti, praktičnosti, pilnosti, poctivosti a obchodního talentu ani láska k životu na Zemi, smyslnost, plodnost (ve všech směrech - karta proto někdy může být předzvěstí například i těhotenství) a ve složitějších sestavách dokonce ani tvrdohlavost a svérázný přístup k řešení úkolů všedních dnů.

 

Princezna disků (páže mincí v Egyptském Tarotu je symbolizováno  postavou princezny, která stojíc oběma nohama pevně na zemi drží v jedné ruce berlu (symbol dokonalé a pevné vlády nad hmotou: zakončení zlatým kotoučem symbolizujícím dovršené Poznání) a pod druhou drží disk popsaný hieroglyfy, symboly země - a je obklopena zelení (symbol plodnostia života). Za ní stojí divoký beran (zkrocená, ovádnutá energie nižší přirozenosti a tím i živlů - ega, připravená k využití - a také možnost vést všechny nižší formy života, dokonce i nejrůznějšími způsoby neprobuzené lidské jedince) a v pozadí se tyčí skála - symbol Boha (u Něj a pro Něj je vše konáno -  a také pod Jeho ochranou a za Jeho trvalé podpory  - se může cítit princezna vždy v bezpečí a s vědomím správnosti svých kroků). 

Bhagavadgíta, kapitola osmnáctá - Závěr - dokonalost odříkání - sloka 9:

 

"Ó Ardžuno, koná-li někdo předepsané povinnosti jen proto,

že je třeba je vykonat a vzdává-li se ulpívání

na plodech činů a hmotné společnosti,

říká se o takovém odříkání,

že patří do kvality dobra".

 

 

 

Astro-Aura, cesty sebepoznání © 1998-2019

Vytvořeno službou Webnode