Afirmace pro 24. týden 2012

12.06.2012 14:27

 


Na rok 2012 jsou pro Vás připraveny týdenní afirmace podle Egyptského Tarotu (autorství: Clive Barret) a  Bhagavadgíty (překlad: Šri Šrímad A.Č. Bhaktivédanta Swami Prabhupáda: "BHAGAVADGÍTA taková, jaká je"). 

 

11.6. - 17.6.  - 24. týden 2012

 

Karta malé arkány  - Eso holí (žezel)

 

 

 

Tento list Tarotu v obecném smyslu přináší příležitost k aktivnímu a velmi energickému rozvoji všeho pozitivního potenciálu skrytého v našem nitru. Nese velký elán, nepřehlédnutelné nadšení, chuť podnikat i s trochou risku a odvahy, ale i za velké  morální podpory a dobré vůle ke správným činům. Cíle se při této vlně energie postupně tříbí, ač původní záběr i záměr může být velmi široký, teprve samotná praxe konání však přináší konkrétnější vymezení a zacílení. Tak je dosaženo jistoty, sebevědomí a cílevědomějších snah, které dále rozvíjejí motivaci, vůli, přesvědčení, zájmy, talent a veškerý osobnostní potenciál na všech úrovních.

List také symbolizuje veškerou možnou energii zrodu, což je obzvláště v egyptském tarotu velmi výrazné - od narození nových bytostí do hmotného světa až po probuzení aktivní a tělem skrze jednotlivé čakry působící vnitřní síly ducha - probuzení a zrození spirituální, zažehnutí a působení vnitřního ohně.

Nevýhodou zde může být zvýšená míra netrpělivosti a překotnosti, také přílišné a výbušné vášně, která dokáže veškerou dostupnou energii velmi roztříštit. V nepříznivých karetních sestavách pak tím mohou být sebelepší plány velmi snadno zmařeny. V těch nejtěžších kombinacích se pak jedná o totální sebepřecenění a svévoli, která dokáže smést a sežehnout (princip ohně je kartě ve všem zcela vlastní) i všechno to, co jí byť i jen docela náhodně kříží cestu.

 

Eso holí v Egyptském Tarotu je symbolizováno holí s křídly ozdobenými ohnivým kotoučem v centru, kolem nějž se zvedají hlavy hadů - ochranných Ureů posvátných slunečních božstev -  a modré barvy ducha na okrajích.  Je zde vazba na energii posvátného lingamu (falu) - symbolu plodivé síly, která stojí za zrodem všeho nového, začínajícího, rodícího se.  To vše se nachází v celém moři ohivých plamenů symbolizujících žár nespoutatelných činů a vysoce kreativní  a tvůrčí aktivity.

 

 

Bhagavadgíta, kapitola třetí - Karmajóga - sloka 26:

 

"MOUDRÝ ČLOVĚK BY NEMĚL ROZVRACET MYSL NEVĚDOMÝCH,

KTEŘÍ LPÍ NA PLODONOSNÝCH ČINECH TÍM,

ŽE BY JE POVZBUZOVAL K NEČINNOSTI.

SPÍŠE BY JE MĚL ZAMĚSTNAT ROZLIČNÝMI ČINNOSTMI

V DUCHU ODDANÉ SLUŽBY

(PRO POSTUPNÝ POKROK V DUCHOVNÍM ŽIVOTĚ)."

 

 

 

 

 

Astro-Aura, cesty sebepoznání © 1998-2019

Vytvořeno službou Webnode