Afirmace pro 26. týden 2013

24.06.2013 12:12

 

 

Na rok 2013 jsou pro Vás připraveny týdenní afirmace

podle třech listů Ánanda Tarotu (autorka: Ananda Kurt Pilz)

a příběhů ze života a učení Satgurua - Bhagavana Šri Ramany Mahárišiho.

 

 

 

 

24.6. - 30.6. 2013 - 26. týden 2013

 

 

Karty malé i velké arkány (podle pořadí) - Síla, král mečů, královna holí

 

 

  

 

 

 

 

 

Základní atributy listů (konkrétně) v této sestavě k výkladu textu:

 

Síla - je symbolem  kypící energie, vitality, zdraví, nadšeně a vášnivě uplatňované síly - a také možného získání schopnosti jí plně vládnout, což je naprosto nutné pro její kladné působení - obdržet sebeovládání všeho druhu (zde například: plně ovládnutá Síla - Šakti Bhagavána, jejímž prostřednictvím dokázal mimo jiné i měnit běh událostí; také celková energie oddaného a jeho matky věnovaná vyřešení situace; nastalá situace sama o sobě ap.)

 

Král mečů - je symbolem vůdčí - velmi rozhodné až ostré mužské energie ducha a mysli; rozhodnutí však mohou být správná jen tehdy, pokud jsou duch a mysl v plném souladu (zde například: Bhagaván jako plně kompetentní duchovní učitel a Guru, ale i muž vyžadující disciplínu; rozhodnutí oddaného svěřit se nejprve Guruovi; duchem Bhagavána podnícené rozhodnutí jeho matky samostatně se o vše postarat ap.)

 

Královna holí - aktivní a silná, tvůrčí žena velkých ideálů (zde například: postava, energie a veškeré činy matky oddaného)

 

 

 

Výňatek z knihy - N. Balaráma Reddy: „Mé vzpomínky“,

v překladu Ivo Riese, str. 42-43.

 

Bhagaván byl většinou ohleduplný a dobrosrdečný, ale současně striktně vyžadoval disciplínu.  I když se při vnějším pohledu mohl zdát netečným, stále projevoval bystrý zájem o pokrok hledajících, obzvláště když byli mladší. Mně Bhagaván pomohl mnohokrát.

Jednou jsem například dostal zprávu, že kvůli nějaké krizi v mé rodině je nezbytná má trvalá přítomnost ve vesnici. To by znamenalo opustit Bhagavána nadobro.

Když jsem tu zprávu dostal, šel jsem a vše vysvětlil Bhagavánovi, který mi ochotně naslouchal a potom jen pokýval hlavou. Tomu jsem porozuměl až v okamžiku, kdy jsem obdržel dopis od matky, která psala, že nemusím opouštět Bhagavánovu přítomnost, že ona se sama postará o všechny záležitosti ve vsi. To byl naprostý obrat v mém životě bezpochyby způsobený přímou intervencí Bhagavánovy milosti. Když jsem ukázal dopis matky Bhagavánovi, přečetl si ho a vlídně se na mne usmál, jako by říkal: „Teď jste spokojen?“

 

 

 

Astro-Aura, cesty sebepoznání © 1998-2019

Vytvořeno službou Webnode