Afirmace pro 27. týden 2013

02.07.2013 08:28

 

Na rok 2013 jsou pro Vás připraveny týdenní afirmace

podle třech listů Ánanda Tarotu (autorka: Ananda Kurt Pilz)

a příběhů ze života a učení Satgurua - Bhagavana Šri Ramany Mahárišiho.

 

 

 

 

1.7. - 31.7. 2013 - 27. týden 2013

 

 

Karty malé i velké arkány (podle pořadí) - král pohárů, dvojka mincí, Soud

 

 

   

 

 

 

 

 

Základní atributy listů (konkrétně) v této sestavě k výkladu textu:

 

Král pohárů - je symbolem zralých, něžných mužů, jejichž bytostným základem jsou ty nejhlubší city (v některých jiných karetních sestavách však právě ony mohou snadno zavádět a vést osobnost ke klamům všeho druhu), schopnost empatie, ochoty pomáhat  a vědomá či nevědomá láska k Bohu společně s věšteckým duchem (zde například: symbolizuje celkovou osobnost oddaného a jeho vzrůstající city k Bhagavánovi Šri R.M. -  také rodící se pocit nesprávnosti další cesty společně se Šri Aurobindem; dílem i mnohé atributy Mistra Šri Ramany Mahárišiho  samotného - vysoce citlivý a rodinný, uvolněný od kontroly - přístup nejbližšího možného typu k hledajícím právě tak jako i jeho Vědění  atp.)

 

Dvojka mincí - karta duality, protikladných postojů, nestability a nerozhodnosti, vrtkavosti, naivity, pohrávání si se dvěma možnostmi, nezávaznosti, nezakotvenosti a lehkomyslné zábavy, která vede k velkým krizím (zde například: nutné zrání budoucího jednoznačného rozhodnutí ohledně Mistrů hledajícího a vše s ním související; poukaz na v pořadí druhou návštěvu - střed všech rodících se změn; také dvojí slovní poukaz Mahárišiho ohledně změny Mistra tak, aby přímo nezasahoval do rozhodování oddaného a on se mohl rozhodnout srdcem, za sebe, v souladu se svým určením, které Bhagaván ovšem znal - a nepřímo proto oddaného povzbudil dotykem atp.)

 

Soud - list karmy, ale především možností  překonat její dluhy a začít znovu, lépe, bez staré zátěže - tedy karta osvobození, spasení na všech úrovních; také list karmických odměn a objevení pravé stránky sebe i všech věcí vnějších vnějších (zde například: uskutečňující se vyrovnávání dluhu či vyčerpávání dobré karmy vůči Šri Aurobindovi a začátek karmických odměn od Bhagavana Šri Manhárišiho; poznávání pravého určení oddaného a budoucí život s ním v souladu atp.)

 

 

 

Výňatek z knihy - N. Balaráma Reddy: „Mé vzpomínky“,

v překladu Ivo Riese, str. 15-16:

 

            Když jsem navštívil Ramanášram podruhé v březnu roku 1935, rozhodl jsem se pro třídenní návštěvu.

            Před touto druhou návštěvou Ramanášramu jsem si znovu přečetl Bhagavánův životopis. Nalezl jsem tam pasáž, která se týkala možnosti změny Mistra. Měl jsem o tom pochybnosti, a tak jsem je sdělil Mahárišimu. Řekl mi: „Ano. Jistě. Člověk může změnit svého Mistra. Ale k čemu to?“

V Aurobindově ášramu byl náš každodenní život z velké části řízen a kontrolován. Oproti tomu zde v Ramanášramu to bylo něco naprosto odlišného. Zakoušel jsem osvobozující pocit svobody, neformálnosti a spontánnosti. Vše bylo naprosto přirozené a současně povznášející.

            Denně jsem sedával v Mahárišiho jasné přítomnosti. Znovu jsem byl ohromen tím hlubokým, vše pronikajícím tichem. Ztratil jsem zájem o vše kromě Mahárišiho a jeho přítomnosti. Cítil jsem, že všechny mé cíle mohou být splněny pouhým sezením v jeho blízkosti.

            Ke konci této třídenní návštěvy jsem začal mít pocit, že mé místo je pravděpodobně zde, u Mahárišiho. V mé mysli se začala objevovat představa, jaké by to bylo mít Bhagavána za Mistra a Ramanášram jako domov.

            Když se Maháriši vrátil ze své pravidelné odpolední procházky, šel jsem se s ním rozloučit. Přistoupil jsem k němu, zatímco on seděl na pohovce venku na verandě a jeho nohy lehce spočívaly na podlaze. Klesl jsem na kolena a sklonil se před jeho svatýma nohama. Znal jsem pravidla ášramu, která zakazovala stoupencům dotýkat se těla Bhagavána, udržoval jsem tedy malou vzdálenost. Ale jakmile jsem sklonil hlavu poblíž jeho chodidel, v tu chvíli  zvedl Bhagaván nohy lehce z podlahy a palci se velmi jemně dotkl mých zavřených očních víček. To vše se událo v jediném okamžiku. Byl jsem uchvácen.

 

 

Astro-Aura, cesty sebepoznání © 1998-2019

Vytvořeno službou Webnode