Afirmace pro 30. týden 2012

25.07.2012 08:54

 

 

Na rok 2012 jsou pro Vás připraveny týdenní afirmace podle Egyptského Tarotu (autorství: Clive Barret) a  Bhagavadgíty (překlad: Šri Šrímad A.Č. Bhaktivédanta Swami Prabhupáda: "BHAGAVADGÍTA taková, jaká je"). 

 

 

23.7. - 29.7.  - 30. týden 2012

 

Karta velké arkány č. 5 - Velekněz

 

 

 

 

 

    Tento list Tarotu v obecném smyslu přináší velmi velkou ochranu a je symbolem kladného vývoje událostí - především tam, kde se dodržují principy ryzí pravdy. Symbolizuje také spirituálně vyspělé osoby -  učitele a zvěstovatele - jež nás vedou a chrání, zejména ve vnitřním smyslu - takové, které se s námi dělí o vlastní morální kvality (mezi těmi hlavními se jedná například o velmi silnou víru ve Vyšší Inteligenci) a současně apelují na další a cílený rozvoj těch našich. 

Jejich síla disponuje převažující složkou mužské části energie (statického principu Absolutna - Vědomí) - mohou to být tedy častěji mužské osoby, ale není to neměnným pravidlem. Jsou mimo jiné často i oficiální autoritou, která zastupuje širší společenství (například náboženské a další oficiálně ustanovené spirituální společnosti), jež reprezentují. 

Poslední řečené se však snadno snoubí s riziky tohoto listu - především tam, kde dochází ke zneužití postavení a svěřené moci, pokud naznačí listy v sestavě sousedící. Zejména pokud spirituální zralost této osobnosti není dovršena (tzn. pokud ona sama nemá trvalé Sebepoznání), což je v době každé kalijugy spíše pravidlem než výjimkou - téměř vždy lze nalézat riziko dogmatismu a světskosti i ve věcech, které přináležejí pouze duchu a v neposlední řadě také fakt nejrůznějších manipulativních snah, i když toto vše často může existovat jen ve velice jemných a někdy jen takřka nepostřehnutelných nuancích. 

Ale pokud je sestava víceméně v pořádku, jednoznačně převládá klad této karty a také všech osob, které právě symbolizuje. Pak skutečně vítězí Pravda a Láska, byť oboje založené spíše na ortodoxní víře a dodržování ustanoveného řádu, nikoliv nutně na plném duchovním poznání.

 

Velekněz v Egyptském Tarotu je symbolizováno Osiridem -  bohem podsvětí - v podobě hlavní postavy Velekněze. Už tím je dáno Veleknězovo výlučné postavení  jako představitele "svatého" náboženství, který navíc oplývá silami, jež se vymykají běžným světským možnostem i znalostem.

Symbolika jeho oděvu, nástrojů řádu a dalších postav na tomto listu je jedna z těch nejbohatších v celém tarotovém setu. Postupně si ji představíme.

 

 

 

Bhagavadgíta, kapitola osmnáctá - Závěr - dokonalost odříkání - sloka 69:

 

"NA TOMTO SVĚTĚ NENÍ ŽÁDNÉHO SLUŽEBNÍKA,

KTERÝ BY MI BYL DRAŽŠÍ NEŽ ON,

A ANI MI NIKDO NIKDY DRAŽŠÍ NEBUDE".

 


 

Astro-Aura, cesty sebepoznání © 1998-2019

Vytvořeno službou Webnode