Afirmace pro 32. týden 2012

06.08.2012 22:01

 

Na rok 2012 jsou pro Vás připraveny týdenní afirmace podle Egyptského Tarotu (autorství: Clive Barret) a  Bhagavadgíty (*pro tento týden: Bhagavadgíta - Boží píseň  - v překladu podle Svámího Čidbhavánandy z Rámakrišnova ášramu Tapóvan v Tirupparaitturai s laskavým požehnáním od Satja Saí Baby, od neuvedeného českého vydavatele a překladatele). 

 

 

 

6.8. - 12.8.  - 32. týden 2012

 

Karta malé arkány - Trojka pohárů

 

 

 

 

 

 

  Tento list Tarotu v obecném smyslu poukazuje na šťastné časy plné krásného očekávání a plně vyjádřené radosti sdílené s našimi nejbližšími. Je symbolem vděčnosti za všechno, čeho se nám přízní osudu dostává, symbolem oslav dosaženého. Často označuje i příchod pozitivních zpráv, nového života, narození a manželství.

Jen ve velmi výjimečných sestavách by mohla souviset s příliš smyslným přeháněním oné bujnosti a veselí nad naším pokrokem a očekávání věcí příštích - a také jejich vidění pouze v rovině hmotné.

 

Trojka pohárů v Egyptském Tarotu nemá žádný zvláštní význam odlišný od klasického Tarotu - jen její symbolika

(zlaté jablko jako symbol  Duchovního Poznání - nakonec trvalého  vědomí  "JÁ" -  v místě srdce těla muže;  

obelisk zakončený hranolem krystalového lomu symbolizující přímý a čistý spirituální  vývoj a stoupání Síly vzhůru páteří; 

anch v jako symbol klíče otevírající brány k tomuto Poznání - získání vedení Satguruem;

stříbrný pohár - symbol Věčného Života - živé vody, kterou smíme a máme "vypít" -  plně poznat, integrovat -

a konečně pyramida jako místo zasvěcení a konečné transfromace ega a jeho těla do stavu Absolutního Vědomí - do Vědomí Věčné Přítomnosti Jediného Boha)

poukazuje na snazší možnost věnovat se tajemstvím života a uplatňování spirituality - když se i v hmotném smyslu daří - která by neměla zůstat opomenuta, protože jinak by to znamenalo znevážení všech těchto darů a dosažených cílů.
 

 

 

Bhagavadgíta*, kapitola čtrnáctá - verš 4:

 

"VŠECHNY FORMY,

KTERÉ VZNIKAJÍ V JAKÉMKOLIV LŮNĚ,

MAJÍ SVÉ LŮNO V BRAHMANU (PRAKRITI)

A MNE MAJÍ JAKO PLODÍCÍHO OTCE."

 

 

 


 

Astro-Aura, cesty sebepoznání © 1998-2019

Vytvořeno službou Webnode