Afirmace pro 4. týden 2012

22.01.2012 09:54

 


Na rok 2012 jsou pro Vás připraveny týdenní afirmace podle Egyptského Tarotu (autorství: Clive Barret) a  Bhagavadgíty (překlad: Šri Šrímad A.Č. Bhaktivédanta Swami Prabhupáda: "BHAGAVADGÍTA taková, jaká je"). 

 

 

23.1. - 29.1.  - 4. týden 2012

 

Karta malé arkány  - Šestka mincí

 

 

 

 

Tento list Tarotu v obecném smyslu značí dosažení a trvalou intergaci  mnoha vnitřních kvalit a ctností, které vždy i na hmotné úrovni docházejí své automatické a výsostné odměny v podobě radosti a úspěchu. Velkorysost, tolerance, odpuštění, ochota k podpoře a pomoci, přátelství, láska, poznání, světlo, pozitivní a ochotný rozvoj schopností na všech úrovních a mnoho dalších - to všechno jsou atributy charakteru, který se posléze stává i stejně kvalitním osudem vnějším.

Jen ve velmi výjimečných sestavách může značit nejrůznější typy porušení rovnováhy  a tím následně tomu úměrný dopad na rovině hmotné.

Šestka mincí v Egyptském Tarotu výrazněji poukazuje na pozitivní rozvoj duševně-duchovních, etických sil a čistoty, rozvoj lotosů cílený či automatický (ve vyšších typech jógy) - jako cesty k Bohu - a následně ke všem Jeho darům. Tak je dosahováno nejen Jednoty (s Bohem) Duchovní - ale i jednoty mezi světem materiálním a spirituálním.

Karta je symbolizována postavou ženy (v egyptské mytologii Měsíční Bohyně)  - Jeho  Božské Šakti (Síly) - která se stává i partnerkou (zajišťující péči a prospěch - viz. symboly zajištění všech základních  potřeb i hojnosti u jejích nohou) všech, kteří dosáhli nejzazšího Poznání.

Je také ochranitelkou a pečovatelkou těch, kteří se nastálo oddali Bohu (dosažení trvalého vědomí na úrovni šesté čakry, kdy i všechny čakry nižší jsou samozřejmě plně rozvinuty - viz. symbol šesti kamenných soch s kotoučem světla poznání nad hlavou) jako svému jedinému cíli (symbol pyramidy v pozadí listu). Dary u nohou ženy symbolizují i oběť Bohu - která je, jakkoliv se může zdát být nepatrná, vždy oceněna a nikdy nepřijde nazmar.

 

 

 

Bhagavadgíta, kapitola devátá - Nejdůvěrnější poznání - sloka 22:

 

"ALE TĚM, KTEŘÍ MĚ VŽDY UCTÍVAJÍ S ODDANOSTÍ

A ROZJÍMAJÍ O MÉ TRANSCENDENTÁLNÍ PODOBĚ,

PŘINÁŠÍM TO, CO JIM CHYBÍ, A ZACHOVÁVÁM TO, CO MAJÍ."

 

 

 

 

Astro-Aura, cesty sebepoznání © 1998-2019

Vytvořeno službou Webnode