Afirmace pro 45. týden 2013

05.11.2013 10:31

 

 

Na rok 2013 jsou pro Vás připraveny týdenní afirmace

podle třech listů Ánanda Tarotu (autorka: Ananda Kurt Pilz)

a příběhů ze života a učení Satgurua - Bhagavana Šri Ramany Mahárišiho.

 

 

 

 

4.11. - 10.11. 2013 - 45. týden 2013

 

 

Karty malé i velké arkány (podle pořadí) - šestka pohárů, osmička holí, trojka mincí

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Základní atributy listů (konkrétně) v této sestavě k výkladu textu:

 

Šestka pohárů - nese romantické a inspirující vzpomínky na krásnou lásku a zamilovanost, zasněnost, nostalgickou touhu po objektu zbožňování (zde například: láska hledajícího k Satguruovi - Bhagavánovi a vzpomínky na společně strávený čas v těch nejcitlivějších tématech; vzpomínka na sen svámiho atp.)

 

Osmička holí - list často až přílišného přílivu energie a vládce času - jeho ukazatel a urychlovatel všech neočekávaných událostí a změn, které už jsou - netušeny - dávno v pohybu; význam karty se pak odvíjí výhradně od karet okolo stojících (zde například: energie  jasného nového příchodu k Bhagavánovi, přestože ještě nenastal ani pokus o nepovedený odchod A. svámího; aké ale nečekaný odchod samotný atp.)

 

Trojka mincí - nese (předem) úspěšně složenou zkoušku, a tak zaručuje vstup do nového životního období na vyšší úrovni, kde lze odhalit hlubší tajemství (zde například: zvládnutí spirituální zkoušky - trvalý návrat k Bhagavánovi s hlubším pochopením Jeho velikosti a čistoty jeho učení, definitnvní a naprostá oddanost Jemu i ve fyzickém smyslu atp.)

 

 

Výňatek z knihy "Život podle Bhagavána" od Davida Godmana v překladu Rudolfa Skarnitzla (Anamalai svámí vzpomíná na Bhagavana Šri Ramanu Mahárišiho, jeho učení a ášram tak, jak zde probíhal každodenní život a odpovídá na dotazy hledajících zcela striktně v duchu Bhagavánova učení), str.27 a 36:

 

 

Dorazil jsem asi v jednu hodinu odpoledne. Když jsem se blížil k hale, část snu, který jsem doma prožíval, se mi sama promítla do skutečnosti. Spatřil jsem Bhagavána, jak sestupuje z hory, přechází ášram, zastavuje se na chvíli u haly, kde si ze svého kamandalu (konvice na vodu) umyl nohy. Pak zašel do haly. Pokropil jsem troškou té vody svou hlavu, trošku jsem se jí napil a vešel dovnitř, abych se s ním setkal. Bhagaván seděl na své pohovce, zatímco Madhava svámí mu osušoval nohy ručníkem. Po chvíli Madhava svámí vyšel ven, a tak jsem se v hale octnul s Bhagavánem sám. Koupil jsem malý balíček rozinek a trochu karamelu jako dárek. Dal jsem je na malý stolek, který stál blízko pohovky a pozdravil ho pokorným padnutím před ním. Poté, co jsem vstal, spatřil jsem, jak si Bhagaván trochu bere z toho, co jsem přinesl. Když jsem viděl, jak polyká, přišlo mi na mysl, že to jídlo jde přímo do žaludku Šivy.

Posadil jsem se a Bhagaván  na mne v tichu asi 10-15 minut hleděl. Zatímco se na mne Bhagaván díval, pociťoval jsem velkou fyzickou úlevu a uvolnění. Cítil jsem, jak mým tělem proniká nádherný klid. Bylo to, jako kdybych se nořil do chladné vody, zatímco venku pálilo horké slunce.

Požádal jsem, zda bych tu mohl zůstávat, a to bylo se samozřejmostí odsouhlaseno.

Díval se na mne a řekl: „Máte tady práci. Pokud budete chtít odejít, aniž byste vykonal, co je vám předurčeno, kam můžete jít?“

„Vykonám každou práci, kterou mi určíte, prosím však, poskytněte mi osvobození (mókša). Nechci se stát otrokem máji (iluze).“

 

 

 

Astro-Aura, cesty sebepoznání © 1998-2019

Vytvořeno službou Webnode