Afirmace pro 47. týden 2012

20.11.2012 20:55

 

 

Na rok 2012 jsou pro Vás připraveny týdenní afirmace podle Egyptského Tarotu (autorství: Clive Barret) a  Bhagavadgíty (překlad: Šri Šrímad A.Č. Bhaktivédanta Swami Prabhupáda: "BHAGAVADGÍTA taková, jaká je"). 

 

 

 

 

19.11. - 25.11.  - 47. týden 2012

 

Karta malé arkány  - Devítka pohárů

 

 

 

 

 

 

Tento list Tarotu v obecném smyslu přináší časy plné bezstarostné  radosti, družnosti, srdečnosti a rovného bratrství, také zdraví, užívání si života a všech jeho krás a příjemností plnými doušky společně s těmi, kteří jsou nám příjemní a které máme rádi - a tím patří mezi naše nejbližší, ač se vždy nemusí jednat jen o naše pokrevní příbuzné a rodinu - na úrovni duše s nimi tuto spřízněnost stejně vnímáme velice silně. Je to čas, v němž se vše snadno daří, problémy jakoby neexistují  - a dokonce i práce vykonávaná v tomto duchu bývá spíše zábavou vykonávanou v upřímném a "domáckém" kolektivu než čímkoliv jiným. List však může také značit dočasnou úlevu od předchozí zátěže - například i dovolenou.

Představuje taktéž obrozující živou energii - vodu života - jejíž významy sahají od fyzického uzdravení až po možnost dosažení stavu bez ega (spirituálního probuzení).

Pozitivní prožitky jsou nyní naplňovány velice přirozenou cestou. Pokud však ostatní karty v ohrožujícím smyslu naznačí - snadno se může dít i přerod k touze po požitcích jako takových a nejrůznějšího druhu - tak se samozřejmě i tento jinak veskrze pozitivní list může stát nositelem budpucích potíží plynoucích především ze smyslného přehánění všech energií se všemi myslitelnými následky. Pak samozřejmě může být také samotným opakem  růstu spirituálního.

 

Devítka pohárů v Egyptském Tarotu je symbolizována především rodinnými atributy a postavami, naznačujícími klid (i klidná voda v pozadí), soulad, zajištěné bezpečí, dostatek, spokojenou a zcela naplněnou radost hmotnou i duševní dosaženou příkladným životem. Ryby zde mohou sloužit jako pokrm fyzický - anebo jako poukaz na dosažení klidu využitelného i při práci na sebeprobuzení - při práci duchovní. Také děcko můžeme vnímat jako zhmotnění fyzické lásky rodičů - anebo i jako symbol vznikajícího sjednocení vnitřního. To vše se děje pod dozorem všeobjímající a všudypřítomné božské energie (pyramidy v pozadí) a není s ní v naprosto žádném nesouladu.

 

 

 

 

 

 

Bhagavadgíta, kapitola šestá - Dhjánajóga - sloka 31:

 

 

"JOGÍN, KTERÝ VÍ, ŽE JÁ A NADDUŠE,

 

JEŽ SÍDLÍ VE VŠECH TVORECH,

 

JSME JEDNO A TOTÉŽ,

 

ODDANĚ SLOUŽÍ NADDUŠI

 

A PŘEBÝVÁ VE MNĚ ZA VŠECH OKOLNOSTÍ."

 


  

Astro-Aura, cesty sebepoznání © 1998-2019

Vytvořeno službou Webnode