Afirmace pro 49. týden 2012

03.12.2012 22:46

 

 

Na rok 2012 jsou pro Vás připraveny týdenní afirmace podle Egyptského Tarotu (autorství: Clive Barret) a  Bhagavadgíty (překlad: Šri Šrímad A.Č. Bhaktivédanta Swami Prabhupáda: "BHAGAVADGÍTA taková, jaká je"). 

 

 

 

 

3.12. - 9.12.  - 49. týden 2012

 

Karta malé arkány  - Osmička holí (žezel)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tento list Tarotu v obecném smyslu nepřináší konkrétní téma, ale zato naprosto výsadním způsobem reprezentuje chod času tak, jak je již předem připraven v souladu s vesmírnými zákonitostmi - ač jej povětšinou lidé  nedokáží pro razanci a překvapivost, kterou karta souběžně nese, odhalit "včas".

Je proto také symbolem výrazných změn, spontánnosti, ale i celistvosti energie, překonání překážek, dosažení cílů anebo alespoň citelného pokroku. Může také značit situace a zájmy, které jsou někde daleko od nás, nikoliv v naší bezprostřední blízkosti.

Vesměs je poslem pozitivních obratů a nečekaností všeho druhu - ale pokud sestava ukáže, může samozřejmě přinášet i záležitosti méně radostné a v obtížných sestavách dokonce i ty  obecně nežádnoucí, "zlé", také smutné anebo dokonce i tragické.

 

Osmička holí v Egyptském Tarotu je symbolizováno bojovníkem -  lučištníkem v akci (symbol bdělosti vědomí a obecné připravenosti, schopnosti soustředit se Srdcem na cíl a tak předcházet chybám plynoucím ze spěchu)  se zásobou dalších sedmi šípů (symbol čaker a vnitřního růstu, jejichž energie může pozitivně podpořit eventuální dílčí neúspěch střelce) - a dvěma postavami s papyry a  malbou v pozadí listu ( všechny události: úspěchy i neúspěchy -  se počítají a také archivují aby nezůstaly zapomenuty, protože přirozeně patří k cestě vývoje a pokroku a mohou být také informačním zdrojem  pokroku i jiných).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bhagavadgíta, kapitola dvanáctá - Oddaná služba - sloka 6-7:

 

 

 

"ALE TY, KTEŘÍ MĚ UCTÍVAJÍ

 

A ZASVĚTILI MI VŠECHNY SVÉ ČINY,

 

KTEŘÍ SE MI BEZ VÝJIMKY ODEVZDÁVAJÍ,

 

VŽDY O MNĚ ROZJÍMAJÍ

 

A ODDANĚ MI SLOUŽÍ S MYSLÍ NA MNE UPŘENOU,

 

Ó SYNU PRTHY,

 

RYCHLE VYSVOBODÍM Z OCEÁNU ROZENÍ A SMRTI."

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Astro-Aura, cesty sebepoznání © 1998-2019

Vytvořeno službou Webnode