Afirmace pro 6. týden 2012

05.02.2012 13:54

 


Na rok 2012 jsou pro Vás připraveny týdenní afirmace podle Egyptského Tarotu (autorství: Clive Barret) a  Bhagavadgíty (překlad: Šri Šrímad A.Č. Bhaktivédanta Swami Prabhupáda: "BHAGAVADGÍTA taková, jaká je"). 

 

6.2. - 12.2.  - 6. týden 2012

 

Karta malé arkány (dvorní karta) - Princ disků (mincí)

 

 

 

 

Tento list Tarotu v obecném smyslu zvěstuje příchod velice solidních hodnot a časů vznikající jistoty, které - zejména ještě když se podloží poctivým a vytrvalým úsilím - nemohou nepřinést trvalý prospěch a zisk, především na rovině materiální.

Označuje také všechny postavy mladých, ale již dospělých osob, které disponují všemi kvalitami listu. Jde o převážně mužské osoby pěkného, vitálního a kompaktního vzhledu (spíše tmavších vlasů a očí), které se umějí upřímně radovat ze života, když je k tomu čas - ale umějí také vzít za dílo a dosáhnout kýžených výsledků, přičemž nelitují ani vynaloženého času, ani námahy - ani ochoty podpořit, motivovat i vést druhé k těmto praktickým cílům pro dobro všech.

Jen v některých nepříznivých sestavách může být poukázáno na přílišnou přízemnost těchto osob (či plánů), v těch úplně nejhorších pak i na nedostatek duševního náhledu, pružnosti, přizpůsobivosti, fantazie a urputného popírání věcí Ducha za přílišného podléhání hmotě, smyslnosti, tvrdohlavosti apod.

 

Princ disků v Egyptském Tarotu je znázorněn  postavou egyptského Prince v lehké zbroji stojící vedle vozu, který čeká jen na jeho povel k jízdě. Symbolizuje sílu vědomého přístupu k činům, které pak lze snadněji vést správným směrem a dosahovat žádoucích výsledků  - i s ohledem na vyšší záměry vesmíru  a v pokoře před Svrchovanou Silou Boha (žezlo, které zdobí  disk zakončený anchem v jedné ruce a velký disk se symboly vládců země a vzduchu v ruce druhé).

 

 

 

Bhagavadgíta, kapitola třetí - Karmajóga - sloka 19:

 

"ČLOVĚK BY TEDY MĚL JEDNAT Z  POVINNOSTI

A BEZ LPĚNÍ NA PLODECH ČINŮ,

NEBOŤ KONÁNÍM ČINŮ BEZ PŘIPOUTANOSTI DOSÁHNE NEJVYŠŠÍHO".

 

 

 

 

Astro-Aura, cesty sebepoznání © 1998-2019

Vytvořeno službou Webnode