Spiritualita všedního dne - zpravodajské zdroje

04.12.2012 22:47

 

Rok 2012 - předpověď?  Zdroj:  https://www.eckharttolletv.com/ (eckhart-tolle-cz.blogspot.cz) 

https://www.youtube.com/watch?NR=1&v=b2N5nA-6MUM&feature=endscreen

 

Rok 2012 - předpovědi o (spirituální)  transformaci lidstva, nikoliv o jeho úplném konci. Zdroj: "novinky.cz".

https://www.novinky.cz/cestovani/tipy-na-vylety/268654-mayove-zadny-konec-sveta-nebude-zacne-novy-zivot.html

 

Život ve hmotném světě nemůže být zcela bez mráčků nikdy, protože jeho principem je dualita. Přesto, pokud -  a jenom tehdy -  morálně zdokonalíme sebe samotné, můžeme postupně očekávat i vylepšení vnější - přestože skutečně nemusí přijít ihned - na Zemi se totiž vše odehrává v čase. Statut vnitřních, etických kvalit je prioritně důležitý naprosto všude. Ve spirituálním úsilí je samotným předpokladem získání správného vedení a dosahování prožitků - a nakonec i sjednocení se - s naší Pravou Podstatou.  Čím vyšší (spirituální, ale i jakékoliv jiné) úrovně je dosahováno, tím jsou požadavky na etiku vnitřní i vnější sofistikovanější a nutnější - a (jen) u těch pravých aspirantů také samozřejmější. Absolutní čistota patří Bohu - Satguruovi. V jakékoliv společnosti, kolektivu či partnerství je pak celistvá morálka neodmyslitelným základem možnosti jejich zdravé funkčnosti na všech úrovních. Zdroj: "novinky.cz".

 

www.novinky.cz/domaci/253355-dalajlama-problemem-spolecnosti-je-nedostatek-moralnich-principu.html

 

Kdyby nebylo  smrti, ani sám život zde na Zemi by nemohl fungovat. Třeba z oblíbených českých pohádek plných vtipu i moudrosti to všichni dobře známe - a Buddhův příběh o hořčičném semínku také nemluví o ničem jiném. Více o vzpomínce na  www.astro-aura.cz/news/na-dusicky/ . Ale v současné realitě "moderní" společnosti je smrt stále až příliš tabuizovaným tématem - ač je vlastně naší jedinou jistotou a také spravedlností, kterou na této úrovni stvoření z krátkodobého úhlu pohledu máme.  I vztah k ní ( a především neznalost o ní - je nikoliv koncem, ale transformací) mnoho vypovídá o duchovní a kulturní vybavenosti národů a také  často o mnohých nedostatcích integrace praktické spirituality do běžných všedních dní. Zdroj: "novinky.cz".

 

www.novinky.cz/domaci/246840-lide-si-preji-umirat-doma-odhalil-unikatni-pruzkum.html

 

Fátimské proroctví. Zdroj: "seznam.cz".

 

www.stream.cz/slavnedny/618301-13-rijen-den-kdy-tisice-lidi-videly-zazrak

 

Čistota duše a jóga v praxi přináší mimo jiné  i zvláštní síly (samy o sobě nejsou znakem Sebepoznání, objevují se však velmi často na cestě k němu). Zdroj: "lidovky.cz"

 

https://relax.lidovky.cz/lekari-potvrdili-83lety-jogin-nepotrebuje-jist-ani-pit-a-je-zdrav-p8h-/ln-zajimavosti.asp?c=A100510_130029_ln-zajimavosti_mtr

 

Meditace, zdánlivý "objev" naší doby ...  (starověcí řišiové Mají Vždycky Pravdu). Zdroj: "national-geographic.cz"

 

www.national-geographic.cz/2011/01/23/meditace-promenuje-mozek/

 

Síla Věčného života. Zdroj "tn.cz".

 

tn.nova.cz/red/zajimavosti/dum-shorel-na-troud-jen-obraz-jezise-zustal-neposkozeny.html

 

Opět síla lásky, také ale možná i síla mantry - zvukové vibrace - věčné věci  nemohou nikdy zestárnout. Zdroj "seznam.cz":

 

www.novinky.cz/koktejl/225785-farmar-probudil-po-osmi-letech-z-komatu-svou-zenu-zpevem.html?ref=boxD

 

 Síla Ticha. Píše se o tom dnes už doopravdy všude, dokonce i v odborných kruzích (viz. článek), což bylo ještě nedávno vcelku neslýchané ... Jde však stále jen o jedno a totéž prastaré učení véd (nověji praktikované i v křesťanství jako tzv. "tichá modlitba"), v tresti známé například i u nás pod  rčením: "Člověče, poznej sebe sama a poznáš celý svět". Možná bychom ale  o tom měli častěji nechat "mluvit" především ty, kteří sami došli Cíle - oni ale předávají svou moudrost právě tolik výmluvným Mlčením, kde síla jejich Poznání proudí bez omezení ... tak jak učil například i Ramana Maháriši (naleznete v jeho knihách) a další Mudrcové. Předpoklad k přijetí jejich Učení je nutné uskutečnit nejprve na naší straně, abychom z něj mohli mít praktický užitek - je jím správné "naslouchání" - meditace v praxi. Zdroj: "idnes.cz".

 

kultura.idnes.cz/fontanova-kniha-vede-k-otazce-kym-to-jsem-ff7-/literatura.asp?c=990106_182257_literatura_luk

 

Jen věděc, který má respekt a úctu k Životu (on v podstatě - když přemýšlel nad svými hypotézami  - často meditoval, a čerpal tak své poznání ze samotného Zdroje Bytí, to pro něj osobně mělo i význam spirituální) může objevovat pravdivé zákonitosti světa. Zdroj: "novinky.cz".

 

www.novinky.cz/veda-skoly/212371-einstein-mel-pravdu-cim-vyse-clovek-zije-tim-rychleji-starne.html

 

Síla lásky. Povzbudí nás, abychom nejvíce ze všeho důvěřovali svému vlastnímu srdci. Zdroj "seznam.cz":

 

www.novinky.cz/zahranicni/svet/209775-mrtve-dite-najednou-otevrelo-oci-pote-co-je-matka-dve-hodiny-objimala.html

 

Hodnota sebepoznání očima duchovního učitele.  Zdroj "seznam.cz":

 

https://www.novinky.cz/kultura/201262-dalajlama-jak-videt-sebe-same-tak-jaci-jsme.html

 

I v dnešním světě - a v moderní evropské společnosti - existují Ti, kdo hledají Boha a Jeho světlo v tichu, uvnitř svého nitra tak, jako tomu bylo již od počátku věků ... Mohou být všem svým lidským bratrům užiteční nejen duchovně, ale i díky své práci fyzické. Zdroj "seznam.cz":

 

www.novinky.cz/cestovani/203994-na-skok-v-klastere-novy-dvur-kde-mnisi-vyrabeji-horcici.html

 

Síla světla  - i očima vědců - zdroj "seznam.cz":

 

www.novinky.cz/koktejl/196073-svetlo-dokaze-deformovat-hmotu-vedci-nechteji-verit-vlastnim-ocim.html

 

 

 

Astro-Aura, cesty sebepoznání © 1998-2019

Vytvořeno službou Webnode