Na "dušičky" - Památka zesnulých

31.10.2011 13:39

 

Toto roční období svými vlivy vnějšími  i vnitřními v lidech často vzbuzuje nejrůznější škálu prazvláštních pocitů - od příjemné nostalgie, která se snadno změní v radost setkáním s přáteli či rozsvícením voňavé svíčky -  až k těm nejčernějším depresím a nejhlubším smutkům, jež mohou vyústit v nemoc či nevratný čin.

Počasí plné mlh a postupného vytrácení se přirozeného světla dne, svátky zasvěcené Bohům transformace (Šiva - Indie: svátek Deepam), u nás "dušičkové" období a vzpomínkový den 2.11. - to všechno našim duším připomíná, že pobyt v těle na Zemi má svá omezení. I astrologicky je toto velmi umocněno průchodem planet znamením Štíra a nakonec také vstupem Slunce do jeho vlivu.

Měli bychom v tom však vidět zejména laskavý dotek Prozřetelnosti, která nás tak důrazněji ponouká ke    spirituálnímu usilování    nejrůznějšího druhu podle našeho založení, jehož plody se ani fyzickou smrtí neztrácejí - a k němuž je toto období velmi vhodné, usnadňuje dosahování vnitřních prožitků.

Z každého života zůstává i esence všech ostatních prožitků  zkušeností - a tak se duše učí a roste vždy, v každém druhu těla, v každém druhu osudu. Už proto bychom neměli nikoho a nic odsuzovat, ale vlastně ani posuzovat.

Ale ani bychom neměli příliš dlouho truchlit nad ztrátou těch, kdo již odešli na druhou stranu - protože kontinuita Života vnitřní jiskřičky Božství, jež je obsažena v každém živém tvoru, je zachována vždy, nikdy nemizí - narozdíl od těla a jeho "osobnosti". Jejich duše se sem navíc často do nových těl vracejí dokonce ještě dříve, než přestaneme truchlit...

www.astro-aura.cz/news/aktualne/

 

Je lépe poddat se svému smutku, prožít jej s plností - a pak jej nakonec opustit - a popřát Světlo a poslat Lásku na cestu všem odchozím s plným smířením a odpuštěním. Neboť i toto je součástí "umění" života.

 

Jessica Yeh sad violin (2:21)

www.youtube.com/watch?v=ls_IVx-q3Qo&feature=related

Sad Violin (4:36)

www.youtube.com/watch?NR=1&v=QuNhTLVgV2Y

 

 

Přispěl(a): jj

 

Astro-Aura, cesty sebepoznání © 1998-2019

Vytvořeno službou Webnode