Výstava Tibet a Barma

19.08.2012 12:23

 

 

 

                 Palác Potala  - oficiání cetrum tibetské spirituality - ve světle vycházejícího Slunce v Himalájích*

 

 

Výstava Tibet a Barma - není to tak docela dávno, kdy byla naše republika v podobné situaci jako je již od r. 1949 Tibet. Ten nyní se vzrůstající silou prožívá tragické časy, prorokované již před celými věky v jeho svatých knihách. To ale jistě není důvod k přehlížení, naopak.

Spřízněnost naší vlastní země s Tibetem existuje na spirituální úrovni již velmi dlouho a je i dnes stále živá, pronikajíc i do činností hmotné podpory, a to i přestože záležitost čínského ataku je záležitost zejména politická (a vojenská i hospodářská) - www.protibet.org/ , potala.cz/www.tibinfo.cz/historie-tibetu.webpark.cz/.

Naší vlasti se v dobách totality a sovětského uzurpátorství zastal také jen málokdo z obav z tak velké země - budeme oplácet stejnou nevšímavostí? Nepatří snad poučení, jehož se nám nepříznivými desetiletími dostalo, celému světu? Čechům přece v zásadě obecná empatie nechybí ...

 

 

 

* "Z velkých mudrců jsem Brighu; z vyslovených hlásek jsem monoslabika "ÓM". Z obětí jsem džapa-jadžňa  a z nehybných věcí jsem Himálaj."

 

Slova Milostiplného Pána - Bhagavadgíta, kap. X., sl. 25

 

 

Přispěl(a): jj

 

 

 

 

 

Astro-Aura, cesty sebepoznání © 1998-2019

Vytvořeno službou Webnode