Advent

 

Advent je čtyřtýdenní období před Vánoci, kdy se lidé podle svého založení věnují přípravě na Vánoční svátky a tráví tehdy svůj čas nejrůznějšími způsoby – uklízením, zdobením domova, pečením cukroví, nakupováním dárků, ale i sebezpytováním, meditací a nakonec sebedotazováním po naší pravé podstatě.

Podle toho, jak se svátky blíží, označujeme jednotlivé neděle na:


První adventní neděle - železná neděle - 27.11.2011
Druhá adventní neděle - bronzová neděle - 4.12.2011
Třetí adventní neděle - stříbrná neděle - 11.12.2011
Čtvrtá adventní neděle - zlatá neděle - 18.12.2011

 

Každou z nich přibývá na adventním věnci jedna zapálená svíčka.

 

 

 

Advent v latině znamená “příchod“ a v nejryzejším smyslu je obdobím, v němž se zvýšeným spirituálním úsilím připravujeme na přijetí vnitřní zkušenosti, příchod Kristova vědomí – átman, v našem spirituálním srdci.

Jeho čas  vrcholí Štědrým dnem – štědrovečerní nocí – kdy se za svitu první hvězdy narodil Ježíš Kristus, spirituální Mistr - Guru své doby, ten, který se sjednotil s Bohem – a  jehož věčný „příchod“ může a má být i nyní prožit každým usilujícím ve stavu samádhi, satori, osvícení: SAT-ČIT-ÁNANDA (Vědomí, Bytí, Blaženost) - království nebeského.

Tento stav se již nikdy nedá zapomenout, je tím nejkrásnějším vánočním dárkem (který se však nedá nikomu jen tak darovat, musí být zasloužen vnitřní čistotou a předchozí duchovní snahou) -  a vede nás dál ke svému trvalému uskutečnění-osvícení  jako našeho přirozeného, Božského vědomí.

 

Hinduismus podobnou tradici slaví ve svátku  Deepam. 

 

 

Astro-Aura, cesty sebepoznání © 1998-2019

Vytvořeno službou Webnode