Počasí

 

Počasí poslední roky s prudce stoupající tendencí vykazuje čím dál tím větší výkyvy, sklon k vytváření nových a v mnoha oblastech zcela neobvyklých jevů.

www.novinky.cz/domaci/236956-cesko-v-utery-zasahlo-nekolik-tornad.html

www.novinky.cz/koktejl/237575-slovenske-komarno-uvrhla-supercela-do-tmy.html

 

Planeta Země prochází svým vlastním vývojovým procesem (například sopečná činnost a zemětřesení jsou toho nejmarkantnějšími fyzickými projevy) - ale také po svém reaguje na staleté neurvalé zásahy "moderního člověka a jeho civilizace".

Není se čemu divit, každý má přece právo se bránit, pokud už zcela vyčerpal veškeré prostředky k mírovému řešení ... Měli bychom být chápající a snažit se své chyby napravovat jak jen to jde. Ale také musíme brát ohledy na naše vlastní těla, která vším co se i s planetou děje - a také s extrémním počasím - často skutečně velmi trpí.

 

 

Obzvláště starší ročníky, nemocní či lidé s chronickou zátěží a také všechny senzitivní ženy i muži, lidé psychicky labilní, ti s oslabenou nervovou soustavou, osoby s malou přizpůsobivostí současný stav věcí nemusejí vůbec zvládat dobře. Pak i všední a běžné denní úkony mohou být problém. Zvládnout těžká životní období za takových podmínek potom může být dokonce velice účinně znemožňováno.

Každý organismus je jiný, proto bychom měli velice empaticky naslouchat potřebám svého těla (někdo se to nejprve musí naučit) a snažit se, aby tuto situaci mohlo zvládat alespoň poněkud lépe - nemá smysl se na něj hněvat a porovnávat se s ostatními - naopak i nim musíme být sami mnohem ohleduplnější. Jak si můžeme být jisti, že také nemají potíže? Třeba o nich prostě jenom nemluví.

Je třeba více odpočinku, více spánku, strava, která tělu dělá dobře a je pokud možno zdravá, minimum stresu a také méně náročné životní plány a očekávání, více pokory vůči Životu jako celku - věci se přece vždy dějí z nějakého důvodu a mají určitý smysl, přestože jej právě třeba nejsme schopni postihnout. A nakonec je stejně důležitější především to, jak - jakým způsobem, za jakého stavu našeho těla, mysli i ducha -  věci děláme, jen od toho se totiž linou pravdivé výsledky všech našich činností.

Je také třeba si uvědomit, že naše republika, ač se i ona setkala s opakovanými záplavami, vichřicemi atp. - je na tom v porovnání například s Japonskem, indonésií, Indií, Afrikou atp. velice dobře - někde  totiž stále chybí i ty nejnutnější základy pro fyzické přežití obyvatel ... možná si to uvědomujeme jen málo.

 

 

 

 

 Tip (kromě obvyklých zdravotních doporučení) na to, jak lépe zvládat výkyvy rychle se měnících front počasí a cítit se tak svěže jako když se právě po příjemném deští objeví na nebi duha:

Když přichází teplá fronta, ráno si přivstat, hned se venku trochu projít ještě před snídaní a raději eventuální únavu dohnat až po obědě. Pokud se blíží fronta studená, můžeme si ráno přispat anebo vstát jajo obvykle s tím, že si dáme hodnotnou, zdravou snídani hned.

Při akutním výkyvu atmosférického tlaku je lépe se na chvíli natáhnout (žádné pocity viny - naopak, řekněme si láskyplně  "když to nejde. tak to nejde") - i zaměstnavatelé by tuto možnost relaxace měli svým lidem dopřávat, zcela určitě by se jim to mnohanásobně vrátilo - finančně i v psychické atmosféře pracoviště.

Je také dobré naučit se některé alespoň "bleskové" relaxační techniky a pravidelněji používat rostlinné adaptogeny (například ženšen, schizandru, ale třeba i obyčejnou kopřivu a šípky) a stimulanty obranyschopnosti - mimo ty rostlinné například i probiotika a prebiotika a vitamíny a minerály ve vhodné formě.  Na těchto stránkách se o nich postupně dočtete více.

Pomáhá i aktuální výrazné odlehčení až krátkodobé omezení jídelníčku, zvýšení kvalitního pitného režimu a podle možností úplné vyloučení všeho stresujícího - vše podle striktně individuálních potřeb fyzických i psychických.

 

Astro-Aura, cesty sebepoznání © 1998-2019

Vytvořeno službou Webnode